Загальна характеристика
Кафедру інформаційних технологій та математичного моделювання засновано у 2020 році на базі кафедри інформаційних технологій Харківського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», яку було засновано у 2001 році.
Головна мета роботи кафедри – забезпечення підготовки висококваліфікованих, професійних та перспективних фахівців в галузі інформаційних технологій, комп’ютерних наук та кібербезпеки, здатних ідентифікувати та вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у професійній сфері.
Кафедра забезпечує професійну підготовку студентів:
– на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальностями 122 «Комп’ютерні науки» (освітня програма «Комп’ютерні науки та інформаційні технології в бізнесі») та 125 «Кібербезпека» (освітня програма «Кібербезпека у фінансових технологіях»);
– на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» (освітня програма «Комп’ютерні науки»).
Підготовка студентів здійснюється на високому професійному рівні, що відповідає вимогам сучасного ринку праці, та спрямована на розвиток у них необхідних для галузі ІТ компетенцій.
Кафедра готує фахівців, які працюють в фінансово-кредитних установах, банках, ІТ-компаніях та організаціях.
Стратегія розвитку кафедри
Пріоритетними напрямами роботи кафедри інформаційних технологій та математичного моделювання є навчально-методична, науково-дослідна, організаційна робота, виховна робота зі студентами, співпраця з провідними компаніями у галузі ІКТ; підтримка наявних і створення нових наукових контактів із вченими провідних світових закладів освіти.
Кадровий склад
Професорсько-викладацький склад кафедри сформований з фахівців, які відповідають Ліцензійним вимогам до здійснення освітньої діяльності, мають практичний та науковий досвід роботи, стажування за кордоном та в Україні, наукові та навчально-методичні публікації.
Освітня робота
Кафедра інформаційних технологій здійснює галузеву та фахову підготовку студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки» та 125 «Кібербезпека», другого (магістерського) рівня спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» та забезпечує викладання дисциплін математичного профілю для спеціальностей 071 «Облік і оподаткування», 072 “Фінанси, банківська справа та страхування”, 073 “Менеджмент” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Навчально-методичне забезпечення дисциплін кафедри
Пропозиції кафедри до переліку міжфакультетських дисциплін
РПНД поточного навчального року
Практична підготовка студентів кафедри та сприяння працевлаштуванню
Наукова діяльність
ЗВІТ з наукової роботи кафедри за 2021 рік
ЗВІТ з наукової роботи кафедри за 2020 рік
Відповідність НПП ліцензійним умовам:
Науково-дослідна робота НПП кафедри
Основними напрямками наукової діяльності колективу кафедри є економіко-математичне моделювання та сучасні інформаційно-комунікаційні технології у банківській та фінансовій сферах. Значна увага приділяється науковим аспектам педагогіки вищої школи та інноваційним методикам викладання. Результатами науково-дослідної роботи викладацького складу кафедри є чисельні наукові статті у закордонних та фахових виданнях України.
Науково-дослідна робота студентів
Звіти кафедри
Звіт кафедри за 2023/2024 н.р.
Звіт кафедри за 2022/2023 н.р.
Звіт кафедри за 2021/2022 н.р.
Звіт кафедри за 2020/2021 н.р.
Плани кафедри
План кафедри на 2024/2025 н.р.
План кафедри на 2023/2024 н.р.
План кафедри на 2022/2023 н.р.
План кафедри на 2021/2022 н.р.
План кафедри на 2020/2021 н.р.
Абітурієнту
Кафедра готує бакалаврів та магістрів спеціальності 122 «Комп’ютерні науки», а також бакалаврів зі спеціальності 125 «Кібербезпека» за денною формою навчання.
Щорічно кафедра випускає понад 25 студентів денної форми навчання.
Випускники кафедри можуть працювати в IT- компаніях, які спеціалізуються у різних сферах, відділах інформаційних технологій та структурах, що пов’язані з захистом інформації.
Для студентів, що навчаються на кафедрі існує багато можливостей для розвитку та творчого самовиразу. Студенти мають можливість стажування та проходження практики в Україні і за кордоном. Найбільш талановита молодь має змогу отримувати іменні стипендії. Наша кафедра має сучасну матеріально-технічну базу навчання, комп’ютерні класи та лабораторії.