• В Університеті банківської справи відбулися заходи до Всесвітнього дня заощаджень
10.11.2015

Протягом жовтня в ДВНЗ «Університет банківської справи» відбулося понад 40 заходів до Всесвітнього дня заощаджень та Тижня фінансової грамотності.

Студенти Університету зустрічалися з представниками українських банків, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, взяли участь у круглих столах, майстер-класах, семінарах з питань розвитку банківської системи, ощадності та фінансової грамотності.

На круглих столах та лекціях студенти зустрічалися з практиками українських банків, серед них ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» ПАТ «Промінвестбанк, ПАТ «УкрСиббанк», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Банк Михайлівський», ПАТ «Укрсиббанк», UniCreditBank, Перший український міжнародний банк, ПАТ АБ «Укргазбанк». Представники банків ознайомили студентів з новітніми банківськими послугами, які впроваджені в даних установах, застосуванням сучасних міжнародних інструментів інтернет-маркетингу в діяльності банків.

На семінарах з питань ощадності, які пройшли у Львові та Києві, було розглянуто ідею ощадності, єдності та взаємодопомоги в Україні, започатковану митрополитом Андреєм Шептицьким, 150-річчя з дня народження якого ми вшановуємо у цьому році.

Протягом 26-30 жовтня в навчально-наукових інститутах Університету у Харкові, Черкасах, Львові та Інституті банківських технологій та бізнесу проходили «Університетські канікули», де 425 учнів шкіл відвідали Музеї грошей інститутів та Музей податкової адміністрації, майстер-класи з фінансової грамотності, взяли участь в інтелектуальних іграх з питань ощадності.

Сьогодні курс «Фінансова грамотність» вивчають майже 20 тисяч учнів із 700 шкіл у всіх областях України, а також проводяться Всеукраїнські тури юних знавців з фінансової грамотності для школярів.

Зокрема, у Львові після брейн-рингу учні взяли участь у майстер-класі «Як стати успішним?», а також відвідали ПАТ «БАНК «ЮНІСОН», де побачили роботу менеджерів з клієнтами банку.

У Черкасах було проведено конкурс ессе «Ощадливість у моєму житті» серед учнів Городищенського економічного ліцею та Смілянського природничо-математичного ліцею. На конкурс було подано 15 робіт. Ліцеїсти всесторонньо розглянули проблему ощадливості та підняли питання необхідності заощаджень. 29 жовтня конкурсна комісія підвела підсумки творчих есе та нагородила переможців дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів, а решту учасників – грамотами.

У Харкові учні шкіл взяли участь у тренінговому занятті «Заощаджуй із задоволенням», турнірі ерудитів «Фінансист», бізнес-грі «Створення підприємства та ведення обліку на ньому».

30 жовтня у Львівському музеї етнографії та художнього промислу пройшов студентський благодійний Х Аукціон «Працюй, зберігай, примножуй!», де було зібрано 300 тис. грн. Цього року зібрані на аукціоні кошти підуть на реставрацію скульптури «Рільництво. Ощадність. Промисловість», розміщеної на фасаді музею. На продаж були виставлені лоти від відомих українців – вироби ручної роботи, сертифікати на послуги, мистецькі речі. Серед них картина «Кропивник» із особистої колекції Блаженнійшого Патріарха Святослава – Глави і Отця УГКЦ, картина-інсталяція «Вічний поклик» з автографами актриси Героя України Ади Роговцевої від президента благодійного фонду «Камелія» Маргарити Січкар, м’яч з підписами ФК «Шахтар» та ін.

 

Довідка.

Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися на свій перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня.

За задумом організаторів, цей день мав бути присвячений економії у широкому розумінні цього слова — від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою проголосили стимулювання ідеї заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб у цей день усі банки були відкриті і населення мало змогу переводити заощадження на свої рахунки. У 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.

cherkasy_konkurs_esse Kharkiv1 Kharkiv2 Kyiv_seminar Lviv Lviv union2  city smilaolenchik