У жовтні-листопаді навчальний заклад долучається до святкування Всесвітнього Дня ощадності, метою якого є навчання людей економити власні кошти та час.
У рамках відзначення Всесвітнього Дня ощадності в інституті відбудеться низка заходів: гра-квест «Ідеї ощадливості», вікторина «Ощадність на практиці», виховні години в групах «Заощаджуй із задоволенням», засідання студентських наукових клубів, екскурсії до музею грошей для учнів загальноосвітніх закладів та студентів технікумів та коледжів.
Історична довідка
Всесвітній День ощадності був започаткований у Західній Європі у 20-х роках ХХ століття. Метою свята є навчити людей бережливо ставитись до своїх речей, часу, вміння економити кошти і формувати власну економічну силу.
У нашій державі це свято відзначали з 1927 року у Західній Україні. У 1920-1930 рр. уся західноукраїнська громадськість активно відзначала Свято ощадності, під час якого не лише вшановували кращих банківських працівників та громадських діячів, причетних до розвитку банківської справи, заохочували населення вкладати кошти у розвиток національного виробника (що було особливо цінним у складних умовах іноземного поневолення), але й водночас творили нову ідеологію, засновану на принципах ощадливості. Ощадність асоціювали зі «здоровим і правильним господарюванням», заснованим на розумній економії, прагматизмі, раціональному використанні наявних ресурсів і виробничих засобів. Ощадний рух був своєрідною боротьбою за економічну, а відтак і політичну незалежність.
Атрибутом руху ощадності на Україні на початку 20 століття була пушка ощадності, що зовні схожа на скарбничку, яку замикали ключиком, з отворами для банкнот і монет. Аби не ходити з маленькими сумами в банк, їх збирали в пушку, а згодом, уже маючи певні накопичення, відкривали депозитний рахунок. Щоб не було спокуси витратити назбирані кошти, ключик від пушки залишали в банку.
Сучасний світ і День ощадності
27 жовтня 1988 року представники ощадних кас із 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес. Останнього дня форуму – 31 жовтня – народилася ідея «на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн» щороку відзначати Міжнародний день економії. Однак, за задумом творців, присвятити цей день слід ощадливому ставленню не тільки до грошей, а й до часу, сил, дбайливому ставленню до речей тощо. Міжнародний день економії офіційно затвердили директивою ООН.