• Робота над проектом «Фінансова грамотність»
07.07.2017

29 червня 2017 року на базі Харківського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» було проведено засідання Робочої групи з питань виконання Плану заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення в Україні в рамках співпраці Харківського банківського Союзу, Харківського університетського консорціуму під патронатом Харківської обласної державної адміністрації на 2017 – 2019 роки.

 

До порядку денного були винесені такі питання до презентацій та обговорення:

  • про склад Робочої групи з питань виконання Плану заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення в Україні;
  • про розробку проекту спільної стратегії підвищення рівня фінансової грамотності регіону на 2017 – 2019 роки;
  • про організацію навчання волонтерів для проведення лекцій з підвищення фінансової грамотності серед населення, в тому числі в літніх дитячих таборах;
  • про визначення дитячих літніх таборів та проведення в них занять із курсу «Фінансова грамотність»;
  • про впровадження дистанційного навчання з курсу «Фінансова грамотність» для учнів загальноосвітніх закладів міста і області у 2017 – 2018 навчальних роках.

 

На засіданні були присутні члени Робочої групи від:

  1. Харківського банківського Союзу – Жукова Олена Михайлівна – Президент ХБС, член Спостережної Ради ПАТ «МЕГАБАНК», Кіценко Олена Федірівна – виконавчий директор ХБС, Грішина Ніна Леонідівна – відповідальний секретар ХБС.
  2. Харківського університетського консорціума – Бєлова Людмила Олександрівна – Президент.
  3. Харківського інституту ДВНЗ УБС – Пасічник Ірина Володимирівна – заступник директора з виходної роботи, доцент кафедри банківської справи, Азаренкова Галина Михайлівна – заступник директора з наукової роботи, завідувач кафедри фінансів, Сословський Володимир Геогрійович – доцент кафедри фінансів, Сидоренко Ольга Миколаївна – доцент кафедри економіки, менеджменту та бізнесу, Добровольська Ірина Олександрівна – завідувач кафедри банківської справи; Косовський Ігор – аспірант.
  4. Національного технічного університету «ХПІ» – Мордовцев Олександр Сергійович – старший викладач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та фінансів.
  5. ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» – Зачепа Руслан Володимирович – заступник директора по роботі з приватними особами відділення.

Під час виступу Жукова Олена Михайлівна звернула увагу присутніх, що сьогодні в Україні фактично відсутній документ, який визначає основні напрямки, форми і методи підвищення рівня фінансової грамотності населення, саме це зумовлює необхідність розробки відповідної Стратегії  у рамках співпраці Харківського банківського Союзу, Харківського університетського консорціуму під патронатом Харківської обласної державної адміністрації. Також, Жукова О.М. наголосила на активному залученню до заходів з підвищення рівня фінансової грамотності не тільки викладачів навчальних закладів, а й представників банків, що безумовно підвищить рівень заходів та залучить до них більшу кількість учасників.

Прикладом залучення широких верств населення до занять з фінансової грамотності може бути досвід Харківського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи». Так, протягом червня було організовано проведення навчань-тренінгів для підготовки та навчання волонтерів для проведення лекцій в літніх таборах для школярів, проведено тренінг-семінари для викладачів загальноосвітніх закладів Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської областей, проведено заняття з фінансової грамотності в  шкільних літніх таборах в період для учнів 5-11 класів шкіл Шевченківського району міста Харкова.

Людмила Олександрівна Бєлова підтримала ініціативу провідних вищих навчальних закладів щодо впровадження дистанційних курсів «Фінансова грамотність», та зазначила, що використання сучасних технологій неодмінно дозволить значно розширити аудиторію та підвищити загальний рівень фінансової обізнаності населення України.

Враховуючи недостатній рівень впровадження курсу «Фінансова грамотність» у навчальний процес загальноосвітніх закладів актуальним сьогодні є  налагодження співпраці з Академією педагогічних наук України, Академією неперервної освіти, обласним та районними відділами освіти.

З метою залучення населення різних вікових категорій до заходів з фінансової грамотності необхідно започаткувати проведення «Регіонального турніру з фінансової грамотності» у листопаді 2017 року, а також представити інформаційний стенд на щорічній виставці «Публічне управління ХХІ».

За результатами наради було прийнято низку важливих рішень щодо сумісного розвитку проекту «Фінансова грамотність» у напрямах:

– розробити проект спільної Стратегії підвищення рівня фінансової грамотності населення регіону на 2017 – 2019 роки з визначенням відповідних строків;

– обов’язково включати питання правового захисту людини при проведенні уроків з фінансової грамотності для населення;

– звернутися до обласного та міського департаментів освіти з проханням надати допомогу організації проведення уроків фінансової грамотності у літніх дитячих таборах;

– активізувати процес провадження дистанційного навчання з курсу «Фінансова грамотність» для учнів загальноосвітніх закладів міста і області у 2017-2018 навчальному році та інші.

 

Ще раз звертаємося до колег долучатися до спільної роботи в рамках проекту «Фінансова грамотність»!