• 6 квітня в Харківському навчально – науковому інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» відбулася Конференція Харківського банківського Союзу.
10.04.2017

Одним із питань, розглянутих на Конференції стала презентація магістерських програм Інституту.

До уваги присутніх були представлені магістерські програми:

– за спеціальністю 073 «Менеджмент» – «Бізнес-адміністрування» та «Управління фінансово-економічною безпекою,

– а також 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» – «Управління банківською безпекою»; «Управління розвитком банківського бізнесу»; «Банківське обслуговування АПК».

Доповідачі розповіли про широкий спектр конкурентних переваг, які мають випускники нашого навчального закладу на ринку праці. Це досягається  завдяки :

  • поєднанню теоретичної підготовки з придбанням і закріпленням практичних навичок в реальному бізнесі;
  • поєднанню навчання з науковими дослідженнями;
  • широкому вибору курсів;
  • використанню активних методів навчання (кейси, тренінги, проекти, ділові ігри та ін.);
  • можливості навчатися за програмами подвійного диплому в зарубіжних ВНЗ (Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Щвейцарія).

На сьогодні актуальним  залишається проблема забезпечення формування конкурентноздатних  фахівців у середньо та довгостроковій перспективі, спрямованих на випереджальне реагування на зміну потреб суспільства у майбутньому, з урахуванням соціально-економічних, геополітичних та демографічних тенденцій розвитку бізнес-середовища, інформаційних технологій та цивілізації в цілому. Тож, основними принципами підготовки фахівців за даними магістерськими програмами є:

  • мобільність та гнучкість ;
  • міжнародна орієнтація;
  • сертифікація за навчальними дисциплінами та освітніми програмами ;
  • практична орієнтація;
  • емоційний інтелект студента.

Також у рамках Конференції Харківського банківського Союзу  були презентовані результати впровадження курсу «Фінансова грамотність» в освітній процес українських школярів, навчання старшого покоління основам фінансової грамотності.

Суть проекту полягає в формуванні економічного мислення, економічної поведінки, а також створенні умов для ефективної соціалізації, зміцненні психологічного та духовного здоров’я, особистісної зрілості та компетентності учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Викладачами кафедри банківської справи було продемонстровано можливості інтерактивного електронного підручника з Фінансової грамотності, який має мультимедійні вкладення. Цікаві завдання, не залишать байдужим до вивчення жодного учня,  допоможуть розвинути практичні навички їх застосування, що дозволить приймати правильні самостійні фінансові рішення.

Банкіри та освітяни обговорили існуючі проблеми розвитку освітнього проекту «Фінансова грамотність» та окреслили пріоритетні напрямки подальшої співпраці.