• Університет Фоджи

Студент Навчально-наукового інституту «Каразінський банківський інститут» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Рустам Лагієв,  протягом весняного семестру 2022 року навчався за програмою Erasmus+ (напрямок KA107 International Credit Mobility) в Університеті Фоджі (Італія) та успішно склав екзаменаційну сесію.

Він поділився досвідом та незабутніми враженнями від країни, міста, університету та навчання: «Я дуже вдячний програмі Еразмус+ за допомогу, досвід та перспективи! Якщо мені запропонують коротко описати мою поїздку за програмою академічної мобільності Еразмус+ до університету невеличкого містечка Фоджа, на півдні Італії, я одразу відповім, що це унікальна можливість, безцінний досвід та незабутні враження!.

З першого погляду Фоджа сподобалось мені своєю затишною атмосферою. Це маленьке містечко, у якому нема метушні, а з 14:00 і до 17:00 місто майже повністю ніби “вимикається”.

Перед початком навчального семестру я не мав навіть уявлення, що мене чекає та яким буде навчальний процес. Незважаючи на це, я швидко знайшов спільну мову з місцевими. Навчання проходило італійською мовою, яка спочатку здавалася складною, але я поступово вивчаю її. Завдяки програмі обміну я отримав можливість познайомитись зі студентами з усіх куточків світу.

Мій візит до Фоджа сміливо можна вважати “незабутнім”, адже під час нього почалась війна.  Перші кілька днів мого перебування в Італії припали саме не початок цього жахіття. Я не розумів, що відбувається, не міг думати ні про що інше. Для мене це було морально тяжко і дуже лячно за своїх рідних,

усіх своїх друзів та близьких людей. Проте, завдяки моїм новим знайомим, які знайшли необхідні мені слова підтримки. Кожен з них намагався зробити щось, аби висловити мені свої співчуття.

До речі,  в Університеті Фоджа нещодавно проходив збір гуманітарної допомоги, яку було відправлено до України. Також я все частіше почав помічати наші національні символи на будівлях. Я щиро співчуваю всім, хто постраждав від цієї жахливої війни, і сподіваюся, що вона закінчиться якнайшвидше. Найголовніше – не втрачати надію, що все буде краще! Все буде Україна!

Дякую Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна та Університету Фоджі (Італія) за надану можливість навчатися за програмою Erasmus+, за   незабутні враження та отриманий досвід».

#ErasmusJointForces #StandUpWithUkraine