• Культурно-мистецький центр

Робота молодіжного центру Харківського навчально-наукового інституту “Каразінський банківський інститут” з моменту його заснування як осередка духовного і, перш за все, художньо-естетичного розвитку студентської молоді на засадах національних культурних надбань, будується згідно з метою всебічного розвитку творчої індивідуальності кожного студента. Культурно-мистецький центр – це місце для молодих, творчих, креативних, яскравих та позитивних людей. Тут ви зможете отримати:
– безліч друзів;
– спільні інтереси;
– яскраві емоції;
– незабутні враження;
– відпочинок для душі;
– проведення часу з користю;
– можливість проявити себе;
– веселі моменти;
– багато сміху.
При культурно-мистецькому центрі діють творчі гуртки: хореографічний ансамбль «Контрасти» та «Комільфо», Народний вокальний ансамбль «Мелос», Народний аматорський театр вогню “Vesta”, команда КВК, гурток журналістики та гурток естетичного виховання..
Народний вокальний ансамбль «Мелос» славиться своїми талановитими та обдарованими вокалістами, які зачаровують своїм співом.
Хореографічний ансамбль «Контрасти» передає свою силу та енергетику через танець. Вражає глядачів своїми постановками сучасного танцю як на місцевих («Студентська весна»), так і на міжнародних конкурсах («Art-Bomb», «Megapolis»).
Народний аматорський театр вогню “Vestа” дарує неперевершені вогняні шоу, які захоплюють своїми неймовірними постановками.
Гурток журналістики випускає газету «Наша Справа», збором та обробкою інформації займаються студенти інституту. В цій газеті віддзеркалюються події студентського життя.
Студенти гуртка естетичного виховання допомагають та піклуються про дітей з особливими потребами. Дарують їм тепло та любов своїх сердець. Приділяють особливу увагу ветеранам ВВВ.
Особливу увагу цей гурток приділяє відвідинам видатних місць та пам’яток Харківщини, театральних вистав, художніх виставок тощо.
Культурно-мистецький центр створює оптимальні умови для розвитку молодого покоління.

КОНТРАСТИ

Хореографічний ансамбль «Контрасти» під керівництвом Марії Дяченко існує в стінах Харківського навчально-наукового інституту “Каразінський банківський інститут” з 2005 року. Завдяки цьому студенти мають нагоду зануритися в чарівний світ танцю, навчитися висловлюватися мовою тіла, наситити студентське життя та поєднати дозвілля з духовним, культурним та гармонійним фізичним розвитком.

Хореографічний ансамбль «Контрасти» поєднує тих людей, хто не може уявити своє життя без танцю.

Творчість колективу є сукупністю контрастних хореографічних образів, а його репертуар складається з постановок у найрізноманітніших танцювальних стилях. Танцюють «Контрасти» і запальне диско, і ліричний контемпорарі, яскравий поп-джаз і пристрасне танго, хвилюче фламенко і вічний вальс, гарячу латину та колоритну стилізацію етно. Кожен тут знаходить свій танець, свою пристрасть.

Щороку хореографічний ансамбль «Контрасти» дарує глядачам свої виступи на численних концертних заходах не тільки в стінах Харківського навчально-наукового інституту “Каразінський банківський інститут”, але й на урочистих заходах у місті Харків, постійно оновлюючи свій репертуар. До свого п’ятого дня народження у 2011 році колектив подарував глядачам великий звітний концерт, у який увійшли найяскравіші номери хореографічного колективу «Контрасти».

У процесі підготовки, окрім самої постановки номерів, учасники колективу опановують ази різних танцювальних технік та напрямів (сучасний, класичний, народний та бальний танець), основи акторської майстерності. Керівник працює над удосконаленням танцювальної техніки кожного артиста, завдяки чому колектив в цілому набув високої виконавської майстерності.

Доказом цього є численні нагороди за перемогу та участь у міських, обласних та міжнародних фестивалях і конкурсах. У 2009 році учасники колективу повернулися з перемогою у з міжнародного хореографічного конкурсу «Танцюючий бриз», що проходив в рамках конкурсу «Понтійські ігри» у м. Керч. На цьому конкурсі ансамбль «Контрасти» завоював І місце у номінації «Сучасний танец» та І місце у номінації «Стилізований танець». 2010 року учасники колективу взяли участь у міжнародному конкурсі з хореографії «Севастопільський вальс». Додому «Контрасти» привезли з конкурсу масу позитивних згадок та нагороду лауреата ІІ ступеню у номінації «Сучасна хореографія».

Щорічною традицією стала участь колективу у міському конкурсі художної самодіяльності «Студентська весна», де майже кожного року «Контрасти» отримують почесне звання лауреатів конкурсу. Так, у 2010 році ансамбль «Контрасти» став переможцем цього конкурсу у номінації «сучасний танець».

У здобутку колективу призові місця у міжнародних хореографічних конкурсах «Art-Bomb» та «Megapolis» 2011, 2012 та 2013 років, що проводяться у місті Харкові. Але керівник та учасники колективу «Контрасти» не збираються зупинятися на досягнутому, невтомно працюючи кожного заняття, щоби знову подарувати глядачам незабутні враження від можливостей мистецтва хореографії.

Виступ хореографічного ансамблю «Контрасти» (відео!)

Зразковий вокальний ансамбль
«МЕЛОС»

Вокальний ансамбль «Мелос» був створений в 2001 році. Назва вибрана не випадково. «Мелос» у перекладі з грецької – мелодія. У своїй творчості колектив використовує різні напрями музичного мистецтва. Співає українською, російською, іспанською, англійською, італійською, на латині і іншими мовами. Створюють власні обробки українських народних і обрядових пісень в сучасній інтерпретації. З 25 серпня 2009 року має звання «Зразковий художній колектів» вокальний ансамбль «Мелос».

Вокальний ансамбль «Мелос» є багаторазовим лауреатом та переможцем числених всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалей. Так у 2013 році колектив став переможцем у номінації «ансамблевий спів» на міжнародному конкурсі «Planet of Stars-2013» у м. Севастополь. Солістка ансамблю Юлія Пархоменко виборола І місце у номінації «сольний спів». Також у 2013 році Юлія стала однією з найяскравіших солісток на міжнародному конкурсі «Grand Music» у м. Свідниця (Польща) та отримала І премію.

Вокальний ансамбль «Мелос» постійно розвивається та шукає нові засоби музичного вираження та творчо підходить до постановки вокальних номерів.

Театр вогню «VESTA»

Вже п’ятий рік поспіль театр вогню «VESTA» Харківського навчально-наукового інституту “Каразінський банківський інститут” підкорює серця людей своєю творчістю. Веста – це богиня, покровителька сімейного вогнища і жертовного вогню в Стародавньому Римі. Саме звідси пішла назва колективу.

З 2009 року театр вогню «VESTA» розпочинав своє існування в закладі за допомогою тренера та студентів нашого ВУЗу.

З 2010 року колектив очолив успішний та талановитий тренер вогняного шоу – Андрій Володимирович Рибась. Під його керівництвом учасники театру вогню розвивали свої навики в вогняному шоу, навчалися нових трюків, удосконалювали свої ідеї та жили вогнем. Театр вогню «VESTA» не тільки демонструє номери на сцені, ми зачаровуємо публіку, підпалюємо ваші серця, даруємо любов та пристрасть. Посмішка глядача це щира винагорода для артиста вогняного шоу. Жанри виступів колективу досить сильно відрізняються від виступів інших колективів. Під час своїх виступів ми використовуємо вогонь, піротехніку, світодіодний реквізит та і взагалі граємося зі світлом та проекціями, кожного разу вигадуємо новий реквізит. Номери театру вогню «VESTA» зачаровують, віднімають подих, вони прекрасні та доволі екстремальні, ми танцюємо з вогнем; рух тіла з вогняним реквізитом в руках передає глядачам нашу енергію та захоплення улюбленим хобі.

Театр вогню «VESTA» дуже дружній, успішний та життєрадісний колектив. Жодне тренування не проходить без посмішок та нових досягнень, кожного разу ми удосконалюємося, аби подарувати публіці нові номера, що відрізняються від попередніх. Наш колектив є єдиним колективом при інституті в нашій країні. Ми неодноразово беремо участь у конкурсах та займаємо призові міста: Студентська весна, Music Land, Kiev Fair Fest; різні конкурси Каразінського банківського інституту. Навіть у 2013 році провели власний концерт, що хочемо повторити і в 2014 році.

І на цьому ми не збираємося зупинятися, ми бажаємо далі тісно працювати, вигадувати нові шалені ідеї, виконувати різні трюки з вогнем, та радувати глядачів і фанів своєю творчістю.

Виступ театру вогню ВЕСТА ( відео!)

   Клуб “Журналіст”

Даремних знань та навичок не буває – на такому принципі побудована робота нашого навчального закладу. Саме з цією метою вже багато років при молодіжному центрі Харківського навчально-наукового інституту “Каразінський банківський інститут” справи працює клуб “Журналіст”. На заняттях гуртка студенти занурюються у світ журналістики, опановуючи специфіку репортерської професії. Спочатку студенти вивчають теорію: специфіку жанрів журналістики, журналістську етику та як правильно оформлювати інтерв’ю. Опанувавши базові знання з цього напрямку, молодь має змогу випробувати свої письменницькі таланти в роботі, виступаючи у якості кореспондентів студентської газети “Наша справа”. На сторінках видання студенти розповідають про цікаві події життя Харківського навчально-наукового інституту “Каразінський банківський інститут”, про нашу талановиту молодь, а також висловлюють власну думку щодо різноманітних проблем студентства. Фотокореспондентами газети також виступає молодь. Найкращі світлини, зроблені студентами інституту, неодноразово були представлені на фотовиставках. Раз на два місяці учасники клубу “Журналіст” разом з його керівником Марією Пирсенковою випускають у друк новий номер газети “Наша справа”. Кожного навчального року редакція видання поповнюється й новими журналістськими талантами.

Робота у клубі “Журналіст” допомагає виховувати у студентах важливі для їхньої майбутньої професії якості: самоорганізованість, комунікабельність, вміння правильно висловлювати свої думки, постійно розширювати світогляд та бути у курсі останніх новин. Адже цікаве можна побачити навіть у простих речах, треба лише бути спостережливим та вміти про це розповісти!

    Милосердя

Милосердя – його значення неоднозначне і кожен має свій шлях до милосердя, бо це поклик саме його душі.

Невід’ємною часткою роботи інституту є шефська допомога в рамках акції «Милосердя» загальноосвітнім та соціальним закладам м. Харкова, м. Чугуєва.

Керівництво та студенти інституту здійснюють моральну та матеріальну підтримку дітей з особливими потребами – це вихованці підшефної загальноосвітньої школи-інтернату №3 для дітей розумового розвитку, а також вихованці НВК школи-інтернату для дітей з вадами слуху та дітей Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Гурток естетичного виховання створює оптимальні умови для діяльності студентів, які шукають можливість брати участь у добрих справах. Участь студентів в акції «Милосердя», зустрічі з вихователями та вихованцями зміцнює дружні відносини, виховує чуйність, турботу та доброту у молодого покоління.

Студенти гуртка відвідують та спілкуються щомісячно з вихованцями, організовують поздоровлення до свят «День знань», «Останній дзвоник», на «День закоханих» кожний з дітей одержав різнокольорову кульку серця, на святі «Осінній бал» учасникам концерту було вручено смачний торт.

Творчі колективи культурно-мистецького центру інституту традиційно проводять новорічні концертні програми, організовують призові конкурси, вікторини. Так для дітей з вадами слуху була розроблена програма економічної гри «Перший мільйон».

До Дня Святого Миколая та Дня захисту дітей за рахунок доброчинних внесків студентів та співробітників інституту надається матеріальна допомога у вигляді цінних подарунків, канцелярського приладдя, іграшок тощо.

Гурток естетичного виховання приділяє особливу увагу бійцям особливого загону ВОВ. На жаль, ветеранів стає все менше… Турботливе відвідування з надання послуг побутового напрямку стає для студентів одним із важливих завдань. Щирі поздоровлення з нагоди Дня Перемоги та Дня захисту Вітчизни  відроджують зв’язок поколінь.

Вже багато років для першокурсників інституту організовуються відвідини художнього музею, розповсюджуються квитки на вистави харківських корифеїв сцени, популяризуються вистави молодих театральних колективів.