• Копенгагенская школа бізнесу (Данія)

Літній університет соціального підприємництва в Копенгагенській бізнес-школі

 

Студентка Навчально-наукового інституту «Каразінський банківський інститут» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна  Юженко Єва (2 курс, спеціальність  125 «Кібербезпека») успішно пройшла навчання в Літньому університеті соціального підприємництва в Копенгагенській бізнес-школі (Copenhagen Business School) (Данія) в межах Альянсу Європейських університетів Aurora. Під час навчання студенти мали унікальний шанс пройти безкоштовне навчання, отримати практичний досвід у галузі соціального підприємництва, а також взяти участь у конкурсі міжнародного проєкту #impaktWISE.

Єва із захопленням розповідала про свої незабутні враження: «Влітку мені пощастило відвідати Копенгагенську школу бізнесу в Данії за програмою Aurora.  Звичайно спочатку було важко, адже я покинула сім’ю в Україні. Було морально важко, бо тут ти маєш звичайне спокійне життя, на відміну від українців, які страждають від війни.  Я була привітно прийнята студентами та викладачами, які допомагали мені з усіма труднощами. Кожен намагався зробити щось, аби висловити мені свої співчуття. Варто зазначити, що Копенгагенська школа бізнесу, як в принципі, і весь Копенгаген, дуже допомагає українцям. Наприклад, у цьому університеті є можливість навчатися безкоштовно. Скрізь дуже багато українських прапорів.

Копенгаген – столиця Данії – неймовірне місто з чудовими людьми. Перед початком цієї програми, я не думала, що це буде так класно. Навчання проходило англійською мовою, що прекрасно, адже є можливість покращити свій рівень знання мови.  Концепція навчання така, що ви постійно спілкуєтеся з викладачами та працюєте в групах зі студентами, що дуже споріднює весь колектив.

Навчалася я на спеціальності “Introduction to Social Entrepreneurship”, де ми набували навичок у створенні свого start-up у сфері соціального підприємництва. Головною темою цього курсу була тема України. Саме тому у  студентів була зацікавленість у створенні соціального проєкту спрямованого саме на поміч України. Я зі студентами різних країн вирішили розробити сайт для допомоги біженцям з України в Данії. Нажаль, на сьогодні це дуже актуальне питання для багатьох українців, що виїхали до Данії: як отримати документи, де безкоштовно харчуватися, де знайти житло та інше, – все це на одній платформі. Ми розробили бізнес-модель завдяки якій, зараз можна розпочинати створювати  цей сайт.

Попри навчання у нас було дуже багато культурних заходів: зустрічі з успішними бізнесменами; відвідування музеїв; тур по містам Данії; тур по каналу; ми навіть навчилися танцювати національні танці Данії. Це був чудовий місяць, який я провела у колі студентів з різних куточків світу, що дало змогу зустріти нових друзів.

Дякую Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна, ННІ “Каразінському банківському інституту” та Копенгагенській школі бізнесу за надану можливість навчатися за програмою Aurora.

По закінченню Літнього  університету соціального підприємництва в Копенгагенській бізнес-школі  Юженко Єва була прийнята до участі в Міжнародній програми обміну між Копенгагенською бізнес-школою (CBS) (Данія) та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна щодо навчання протягом першого семестру 2022/2023 навчального року в Копенгагенській школі бізнесу.